Cloud Computing Conference 2022

Popis akce

Konference proběhla 12.5.2022 v prezenční podobě (onsite) a také byla streamována (online). Registrovat se můžete i dodatečně a zhlédnout akci v plném rozsahu ze záznamu.

Zaměříme se na nejnovější trendy v oblasti cloud computingu, pravidla poskytování cloudových služeb ve veřejné správě, integraci cloudových řešení do firemní infrastruktury, public cloud, hybridní cloudová řešení, multicloud management, kyberbezpečnost, kontejnerizaci i náklady cloudu.

Pro koho je akce určena: IT profesionálové, IT manažeři, IT konzultanti, pro všechny kdo využívají cloudové služby ve své firemní infrastruktuře

Závěrečnou zprávu z konference si můžete prohlédnout ZDE.

Cena

Záznam v plném rozsahu
900 Kč + DPH


Datum a čas

12/05/2022
09:00 - 14:30h

Místo

Hotel Grandior, Praha / Online

Na Poříčí 1052/42

Praha 1

Z programu

Pavel Hejl | Praktické zkušenosti se zápisem do katalogu cloud computingu
Od 1. 2. 2022 mohou orgány veřejné správy využívat cloudové služby (cloud computing) jen na základě nabídky a od poskytovatele zapsaných v katalogu cloud computingu. K procesu však zatím chybí některé prováděcí předpisy, které jsou částečně nahrazeny řadou komplikovaných formulářů. Samotný proces zápisu poskytovatele navíc může trvat až půl roku, proto by dodavatelé cloudových služeb neměli s podáním žádosti váhat. Přednáška představí aktuální stav úpravy poskytování cloud computingu ve veřejné správě s důrazem na praktické kroky při přípravě žádosti o zápis poskytovatele či nabídky včetně řady souvisejících dokumentů.

Petr Leština | IBM Technologie pro 2022 – Umělá intelligence Watson, CloudPaky, Bezpečnost a IBM Cloud
V rámci přednášky představíme hlavní trendy v IBM, řešení na bázi umělé intelligence Watson, technologie IBM pro cloud-nativní řešení a v neposlední řadě technologie pro bezpečný provoz IT technologií v dnešním hybridním IT světě.

Lukáš Slabihoudek | AWS cloud – správná volba pro vaše data
V průběhu přednášky si řekneme, proč je AWS cloud tou správnou volbou pro vaše data a aplikace a jak můžete své IT provozovat efektivněji, robustněji a bezpečněji v cloudu než ve vlastním datacentru.

Celý program

Přednášející


Ondřej Šika
Freelancer, DevOps Architekt, Konzultant, Lektor

Petr Leština
IBM Watson & Cloud Platform Client IT Architect, IBM
Petr Leština se pohybuje v IT 25 let, v oblasti cloud computingu pak více jak 10 let. V IBM má aktuálně na starosti IBM Public Cloud se zaměřením na Watson, Red Hat, Kubernetes a VMware. Jeho profesní historie pokrývá oblasti Javy/J2EE, podnikové integrace (EAI) a e-commerce. Aktuálně působí na pozici architekta a technického specialisty pro Českou republiku a Slovensko.

Pavel Hejl
Senior Associate, ROWAN LEGAL
Mgr. Ing. Pavel Hejl se specializuje zejména na oblast informačních technologií, kybernetické bezpečnosti a ochranu osobních údajů. Dlouhodobé zkušenosti má také v oblastech ochrany hospodářské soutěže a práva telekomunikací. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a Fakultu informatiky a statistiky na Vysoké škole ekonomické v Praze. Během studia informatiky získal Pavel praktické zkušenosti v oblasti moderních technologií, když pracoval 5 let jako IT developer při vývoji Informačního systému pro vyšší a krajské soudy v České republice. Pavel často prezentuje na konferencích v České republice a je jedním z autorů komentáře k patentovému zákonu, vydaného v roce 2017 v nakladatelství C. H. Beck.

Jiří Doubek
Solutions Engineer, F5
Jiří Doubek se přes deset let se podílí na implementacích a návrhu řešení postavených na technologiích společnosti F5 on-prem, v privátních a veřejných cloudech.

Lukáš Slabihoudek
Presale & Technology Consultant, Tech Data – A TD SYNNEX Company
Lukáš pracuje ve společnosti Tech Data již 11 let, s původní specializací na datacentra a oblast zálohování dat. Poté, co Tech Data zahájila před rokem spolupráci s Amazon Web Services, rozhodl se akceptovat výzvu a vydat se cestou cloudu. Aktuálně působí na pozici AWS architekta.

Tomáš Bubeník
Cloud BDM, ALEF
Tomáš Bubeník působí ve společnosti ALEF již od roku 2016 a v současné době je z pozice Cloud BDM zodpovědný za strategii, rozvoj a obchodní aktivity v oblasti cloudových platforem (AWS) a doprovodné služby / produkty v oblasti veřejného a hybridního cloudu.

David Rusín
Datacenter & Cloud Consultant, ALEF
David Rusín působí ve společnosti ALEF již od roku 2014 a v současné době se z pozice Datacenter & Cloud Consultant věnuje poradenství, návrhu a řešení projektů komplexních Datacenter, Hybrid či Public Cloud projektů.

Marian Bartl
Production Manager for Cloud and DevOps, Unicorn Systems
Marian je zkušeným ředitelem produkční divize kompetentním za realizaci zakázek v oblasti DevOps, adopce cloudu a infrastruktury. Pro Unicorn pracuje od roku 2012, nejdříve jako Operation Architect kompetentní za návrhy a řízení migrací datových center. Od roku 2014 se věnuje aktuální pozici ředitele produkční divize specializované na DevOps & Cloud. Mezi jeho silné stránky patří pracovitost, odhodlání a silný technický backgound.

Martin Predný
CEO, PREDNY SLM
Mgr. Martin Predný vystudoval obor Právo a právní věda na Masarykově univerzitě v Brně. Již během studií vstoupil jako společník do digitální agentury, kde pomohl vybudovat úspěšný online projekt, který se jako první v ČR zabýval prodejem druhotného softwaru. V rámci spin-offu se podílel také na expanzi projektu do 12 zemí EU. Po odchodu z těchto firem založil PREDNY SLM, která se během dvou (covidových) let stala v ČR leaderem na trhu v dodávkách softwaru z volného trhu a návrhu licenčních infrastruktur středním a velkým organizacím.

Martin Klčovský
Senior Architect Data Center & Cloud, NTT Czech Republic
Martin Klčovský pracuje, s malou přestávkou, ve společnosti NTT již desátým rokem. V minulosti se věnoval tradičním infrastrukturním tématům jako je virtualizace, dostupnost a správa podnikových dat, networking a síťová bezpečnost. V posledních 4 letech je pak zaměřen výhradně na softwarově definovanou infrastrukturu a provoz IT ve veřejném cloudu. Kromě jiného je certifikovaným architektem AWS a Pure Storage, věnuje se migračním projektům, přechodu do modelu hybridního IT, a to jak na úrovni přípravy designu a architektury řešení, tak na úrovni realizace.

Partneři konference

Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři

Pořadatel

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.