Cloud Computing Conference 2023

Popis akce

Konference proběhla 23.5.2023 v prezenční podobě (onsite) a také byla streamována (online). Registrovat se můžete i dodatečně a zhlédnout akci v plném rozsahu ze záznamu.

Zaměříme se na výhody a nevýhody různých cloudových řešení, nejnovější trendy v oblasti cloud computingu, prediktibilitu nákladů v cloudovém prostředí, integraci cloudových řešení do firemní infrastruktury, ochranu dat, hybridní cloudová řešení, multicloud management, strategii pro využití otevřeného hybridní cloudu.

Pro koho je akce určena: IT profesionálové, IT manažeři, IT konzultanti, pro všechny kdo využívají cloudové služby ve své firemní infrastruktuře

Závěrečnou zprávu z akce si můžete prohlédnout ZDE.

Cena

záznam 1 000 Kč + DPH


Datum a čas

23/05/2023
09:00 - 14:30h

Místo

Hotel Grandior, Praha

Na Poříčí 1052/42

Praha 1

Z programu

Ondřej Šika | Výhody a nevýhody různých cloudových řešení
Public nebo private? Multicloud nebo hybridní řešení? Velký cloud (AWS, Azure, GCP), menší cloud (DigitalOcean, Hetzner, Linode), lokální provider (CRA, HomeAtCloud) nebo privátní cloud on-premise (VMWare, OpenStack)? Pojďme si projít tyto varianty, popsat výhody a nevýhody jednotlivých řešení a zjistit, které řešení je vhodné pro Váš use case.

Martin Špaček | Výhody on premise cloudu a proč HPE GreenLake
Co je to vlastně cloudová zkušenost? Ukážeme si současné trendy a jakým způsobem je aktuální technologie umí adresovat. Zodpovíme si otázku, jak probíhal postupem času vývoj a co už dnes umí cloudová platforma HPE GreenLake. Inovace. Hybridní cloud a multicloud.

Marek Erneker | Prediktibilita nákladů v moderním cloudovém prostředí
Podíváme se jaké jsou dnes modely billingu v cloudech a do jaké míry je mohou zákazníci ovlivnit a kde jsou naopak bezmocní.

Jan Havlíček | Cloudifikace SAP infrastruktury
Modernizace infrastruktury pro SAP na public cloudu s sebou přináší nejen provozní výhody, ale také rozšiřuje rozsah doprovodných služeb, které lze nad tímto rozšířeným ERP systémem využívat. Thein Digital spojuje své rozsáhlé zkušenosti s tradiční on-premise infrastrukturou s public cloudem a umožňuje adaptaci cloudu pro komerční podniky i veřejné instituce. Demonstrace uskutečněného projektu - rizika a přínosy.

Celý program

Přednášející


Martin Špaček
Software and Consumption Sales Manager, Hewlett Packard Enterprise

Ondřej Šika
Freelancer, DevOps Architekt, Konzultant, Lektor

Martin Beran
Senior System Engineer, Veeam
Martin Beran pracuje ve společnosti Veeam od října 2013 jako systémový inženýr. Je specialistou na technologie VMware, storage architekturu a technologie používané v datacentrech. Vlastní mnoho profesních certifikací a ocenění společností VMware, NetApp či Oracle. Dříve pracoval jako IT manager ve společnosti Carter a jako konzultant pro datacentra a virtualizaci ve společnosti Simac Technik.

Marek Erneker
produktový manažer cloudových služeb, České Radiokomunikace a.s.
Marek Erneker je zodpovědný za rozvoj a strategii cloudových produktů v Českých Radiokomunikacích. Z celého porfolia CRA Cloudových služeb se specializuje zejména na infrastrukturní sdílená a privátní řešení. V CRA pracuje od roku 2014 a po celou dobu se zaměřuje právě na cloudové produktové porfolio.

Jiří Doubek
Solutions Engineer, F5
Jiří Doubek se přes deset let se podílí na implementacích a návrhu řešení postavených na technologiích společnosti F5 on-prem, v privátních a veřejných cloudech.

Jan Havlíček
Product Manager, Thein Digital s.r.o.
Jan Havlíček je v Thein Digital zodpovědný za rozvoj nové generace produktů a služeb, především v oblasti veřejného a hybridního cloudu, a vše týkající se Kubernetes a DevSecOps.

David Bečvařík
Chief Solution Architect CEE, Red Hat

Partneři konference

Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři

Pořadatel

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.